Sensorā un sajūtu telpa

TELPA, kura radīta, lai piepildītu cilvēka iekšējo pasauli ar relaksācijas vai stimulācijas sajūtām.

TELPA, kurā ir multi sajūtu kokteilis (redzes, dzirdes, taustes, smaržas, vestibulārāun propriocepcija (ķermeņa/locītavu kustības sajūta un ķermeņa atrašanās vietas zināšana). Rosina vienreizēju cilvēka uztveres un maņu reakciju un harmoniju.

TELPA, kur vairāku maņu stimulācija tiek izmantota kā mācību līdzeklis vai atpūtas aktivitātes, lai uzlabotu smadzeņu darbību, un kā rezultātā, bagātināt bērnu dzīvi .

TELPA, ir kā relaksācijas istaba ar mērķi sniegt nomierinošu un atslābinošu iedarbību, kā arī tonizējoša, stimulējoša un attīstoša efekta sasniegšanai.

TELPA, kurā piedāvājam integrētos sensoros produktus dažādām vajadzībām un situācijām darbam ar ķermeņa maņu attīstību un veicināšanu – gan inventāru, gan spēles – individuālai un/vai kolektīvai lietošanai.

Sensorajā istabā tiek izmantoti šādi sensorie stimuli:

Gaismas un krāsu terapija, kas iedarbojas uz redzi. Maiga gaisma – miers, spilgta gaisma – uzbudinājums. Tiek izmantota gaismu un krāsu terapija, piemēram, sarkanā krāsa – stimulēšana, oranžā – atjaunošanās, dzeltenā – tonizējoša iedarbība.

Skaņas terapija, kas iedarbojas uz dzirdi. Var būt pasīva vai aktīva, kad bērns pats rada skaņas un mūziku. Mierīga melodiska mūzika, dabas skaņas izraisa mieru. Mehāniskas skaņas, elektroniskā mūzika, dažādu tonalitāšu skaņdarbi veicina uzbudinājumu.

Aromterapija ir iedarbība uz ožu. Patīkamas smaržas veido miera sajūtu, savukārt asas smakas – uzbudinājumu. Turklāt ēteriskajām eļļām piemīt antibakteriāla, pretvīrusu un pretiekaisuma iedarbība.

Taktilās izjūtas iedarbojas uz ādas receptoriem. Maiguma, mīkstuma un siltuma izjūtas veicina mieru. Durstīšana, spiešana, vibrācija – uzbudinājumu.

Visus sensorās telpas stimulatorus iespējams apvienot un komplektēt atkarībā no izvirzītajiem uzdevumiem.

Sensorā istaba ir mūsu iestādes dvēsele, kur valda miers, krāsas, gaismas un mūzika. Šeit tiek piepildīta bērnu iekšējā pasaule ar relaksācijas vai stimulācijas sajūtām.

Sensorā istabā bērni saņem to, kas viņiem nepieciešams – klusumu, mieru, nedalītu uzmanību, laiku, kas veltīts tikai viņam vienam.

Ārpus bērnudārza darba laika, piedāvājam individuālas un grupu nodarbības Sensorajā un sajūtu telpā!

Par laiku pieejamību lūgums sazināties ar mums privati pa tālr. 28366603 vai e-pastā info@ienac-brinumzeme.lv vai aizpildot zemāk esošo pieteikuma formu!