Augustā Tukumā durvis vērs jauns bērnudārzs

Jau rakstījām par satraukumu, kas tieši šobrīd valda topošo bērndārznieku vecāku vidū. Būs vai nebūs mazulim vieta bērnudārzā? Vai būs tajā pašā, kurā jau iet māsa un brālis? Un ko tad, ja vieta tā arī nav atradusies?

6/26/20231 min read

Augustā durvis vērs jauns bērnudārzs

Bet jāsaprot, ka tik un tā vietu pašvaldības bērnudārzā joprojām trūkst – pat pavirši rēķinot, vismaz 150 bērniem. Un šajā ziņā nāca priecīga vēsts – kā pastāstīja uzņēmējs un arī novada domes deputāts Kaspars Gribusts, viņam izdevies realizēt ilgi lolotu ideju, un jau 25. augustā Tukumā plānots atvērt bērnudārzu. Tajā būšot trīs grupas un 60 vietas dažāda vecuma bērniem.

Līdzīgi kā bērnudārzā «Ķipars» Rīgas ielā, kas darbā izmanto Valdorfa metodes, arī šajā – Raudas ielas dārziņā – grupās būs dažādi vecuma bērni: 1, līdz 3 gadus veci, 3,5 līdz 5-gadīgie un 6 līdz 7 gadus veci. K. Gribusts: ”Esam kopā ar vadītāju Baibu Zundi daudz domājuši gan par grupu iekārtojumu un apmācības specializāciju. Un šai ziņā esam izvēlējušies Skandināvijā tik populāro ārmācību. Mums ir ļoti plaša āra teritorija, ko šobrīd labiekārtojam. Ir mums arī baltā zāle īpašiem notikumiem un arī sensorā istaba, kā arī aprīkojums dažādām nodarbībām.”

Pašvaldība atbalsta finansiāli

Jāpiebilst, ka arī bērnu apmācību privātajās pirmskolas iestādēs mūsu novadā atbalsta pašvaldība. Šī summa tiek pārskatīta katru gadu, un 2023. gadā tā par bērniem no pusotra līdz četru gadu vecumam ir 283,63 eiro mēnesī, savukārt par tiem bērniem, kam nepieciešama obligātā sagatavošana pamatizglītībai, tie ir 171,87. Savukārt, ja bērniņa pieskatīšanai nāksies izmantot aukles pakalpojumus, pašvaldība piemaksās 200 eiro mēnesī.

Avots: https://www.ntz.lv/tukuma-un-novada/augusta-tukuma-durvis-vers-jauns-bernudarzs/

tukumā jauns bērnudārzs brīnumzeme
tukumā jauns bērnudārzs brīnumzeme